Hakkımızda Kurumsal Kimliğimiz

PLATİN MÜHENDİSLİK Elektrik Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. 2005 yılında elektrik ve otomasyon sistemleri geliştirmek, mevcut sistemleri otomasyonlu sistemlere çevirmek maksadıyla TUZLA ORHANLI‘ da kurulmuştur.

Elektrik tasarımı, otomasyon, robot programlama, A.G, O.G tesisleri projelendirme ve devreye alma konusunda gerek duyduğu çözümleri kendi bünyesinde oluştururken, saha montajı konularında kısmen de olsa anlaşmalı olduğu profesyonel alt yüklenici firmalardan hizmet satın almıştır.

PLATİN MÜHENDİSLİK, üretimde kat edilen yolda artık bir kilit taşı haline gelen robotlu otomasyon teknolojisi ve makine imalatı konularında, özelikle Türk endüstri sektörüne hizmet verebilme arzusu ile kurulan ve gücünü yine Türk endüstri sektöründen alan, sürekli gelişim hedefli bir kuruluştur. Bu arzusunu en iyi şekilde hayata geçirebilmek için dünyanın sayılı markalarından olan HYUNDAI robotlarının Türkiye distribütörlüğünü almıştır.

PLATİN MÜHENDİSLİK, çalışmalarında müşteri hedef ve arzularını temel alarak, geliştirdiği sistemler ile endüstrinin her alanında hizmet vermeye hazır, dinamik ve konusunda uzman bir ekip ile yoluna devam etmektedir. Proje bazlı çalışmaları, iyileştirmeye yönelik sistem çözümleri ve endüstri sektöründe AR-GE çalışmalarına destek olacak donanımların temelden üretimi gibi, konuda ve içerikte sınır tanımayan mühendislik çözümleri ile PLATİN MÜHENDİSLİK'in temel amacı bu kulvarda her zaman en iyi olmaktır.

Kuruluşundan bugüne kadar Siemens, Telemecanique, Omron ve Mitsubishi marka otomasyon ürünlerinin programlanması konusunda müşterilerine destek vermektedir. Elektrik tasarımı ve programlamayı kendi bünyesinde realize etmekte, saha montajı ve ekipman bağlantılarının yapılması konusunda anlaşmalı olduğu firmalardan insan gücü desteği almaktadır. Robotik otomasyon konusunda, PLC ile otomasyon alanında, Program revizyonu ve atanmış makine devreye alma konusunda, Alçak gerilim ve Orta Gerilim tesisleri projelendirme montaj ve devreye alma alanlarında hizmet vermektedir.

MİSYONUMUZ

Sektöründe, teknolojik gelişmeler ışığında müşterilere en iyi hizmeti sunmayı öncelikli hedef koyan firmamız bu hedef için;

-Müşteri Memnuniyeti
-Teknolojik AR-GE yönetimi
-Proje zamanlarına uyma
-Optimum maliyetle rekabet edebilme ilkelerini misyon olarak benimsemiştir.